logo

Korona protetyczna LuxDent Kielce

LuxDent Kielce | Klinika Stomatologiczna

Korona protetyczna LuxDent Kielce Korona protetyczna zastępuje ząb pacjenta np.po leczeniu kanałowym, złamaniu, widocznym przebarwieniu czy całkowitym jego braku.

Korona protetyczna jest wykonana z porcelany, ma podbudowę z tlenku cyrkonu lub metalu i nakładana jest na ząb. Dzięki najwyższej jakości materiałom, z których jest wykonywana osłania ząb, wzmacnia go i odtwarza jego naturalny, zdrowy wygląd. Aby wykonać koronę protetyczną, trzeba ząb oszlifować i dokładnie przygotować. Wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.
 
🔵Jakie są różnice między koroną a mostem protetycznym? Korona protetyczna jest zawsze pojedyncza i obejmuje jeden ząb. Most protetyczny to połączenie kilku koron, przy czym co najmniej jedna korona musi mieć oparcie na żywym zębie, który zostaje oszlifowany. Most protetyczny może odbudowywać jeden, dwa lub kilka zębów obok siebie i zawsze składa się z co najmniej 2 lub więcej koron protetycznych.
 
🔵 Jakie są rodzaje koron protetycznych? Najczęściej stosowane obecnie są korony porcelanowe na podbudowie metalowej (nie uczulającej stali) oraz korony pełno ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu. W przypadku konieczności zastosowania tymczasowego uzupełnienia, stosuje się tzw. “tymczasówki” – są to tymczasowe korony akrylowe wykonywane w gabinecie stomatologicznym. Gwarantują one komfort pacjentowi, zapewniając właściwą estetykę na czas wykonania docelowej korony protetycznej w pracowni protetycznej. Osobną grupę stanowią korony protetyczne mocowane na implantach za pomocą specjalnych łączników implantologicznych. Na implantach mocuje się korony porcelanowe na podbudowie stalowej lub korony pełno ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu.
 
LuxDent Kielce
 

➡️Kontakt:⬅️ 💻www: https://luxdentkielce.com/ 💻FB: https://www.facebook.com/LUXDENTkielce/
📧 e-mail: luxdent.kielce@gmail.com
🏨 Kielce, ul.Żelazna 43
📲 tel: +48 881-701-520
☎️ tel: +41 241 80 67

Zapraszamy do kontaktu również przez formularz:
 

Comments are closed.